Consultant vanzari flote autovehicule comerciale

Candidatul ideal
- Absolvent studii superioare;
- Experienta in vanzari autovehicule de minim 2 ani;
- Permis auto categoria B;
- Cunostinte tehnice despre autovehicule, cunoasterea tehnicilor de vanzare;
- Cunosterea limbii engleze/germane la nivel mediu;
-Dorinta de a face cariera in domeniu, stabil, dorinta de perfectionare;
- Persoană determinată, imaginativa, entuziasta, adaptabila, flexibila, cu un bun spirit comercial, optimista, sociabila;
- Excelente abilitati de comunicare si de dezvoltare de relatii de calitate.
Descrierea jobului
-Prospectarea si dezvoltarea bazei de date de clienti prin contacte si intalniri, prin vanzari active in conformitate cu nevoile clientilor si cu strategia companiei;
-Oferteaza intreaga gama de produse in functie de nevoile clientului de flota, precum si produse, servicii colaterale care pot fi necesare acestuia(accesorii, consumabile, etc);
-Cunoasterea si informarea clientilor privind configuratiile tehnice ale autovehiculelor precum si a ofertelor de finantare ale acestora;
-Aplica politica de vanzare si cea de discount aprobata(conform grilei impuse de Importator) pentru indeplinirea obiectivelor asumate si propune imbunatatiri ale politicii de vanzare si promovare a produselor si serviciilor comercializate de companie;
-Participa la diverse evenimente, targuri specifice pietei auto in scopul identificarii si contactarii eventualilor clienti;
-Asigura buna functionare a intregului proces de vanzare, mentine legatura cu clientul comunicandu-i acestuia tot ce este necesar pentru ca procesul de vanzare sa se finalizeze in cele mai bune conditii iar clientul sa fie multumit;
Beneficii:
- Pachet salarial atractiv (salariu fix+comision);
-Tichete de masa;
- Mediu de lucru profesional;
- Posibilitate de dezvoltare a unei cariere in domeniul auto;
- Cursuri de formare profesionala.
Contact: office@autoklass.ro