Consultant vanzari piese de schimb

Candidatul ideal
Studii medii/superioare;
Experienta in vanzari - minim 2 ani;
Experienta in vanzari piese auto reprezinta un avantaj semnificativ;
Abilitati foarte bune de vanzare, negociere si comunicare;
Abilitati de planificare si organizare;
Linba engleza nivel mediu;
Permis de conducere categoria B cu experienta de minim 12 luni.
Descrierea jobului
Promovarea si vanzare produselor companiei (piese de schimb si alte materiale consumabile necesare pentru intretinerea si reparatia autovehiculelor);
Dezvoltarea si gestionarea portofoliului de clienti (flote de autovehicule comerciale si ateliere service independente);
Stabilirea si dezvoltarea unor relatii profesionale cu clientii, orientate spre satisfacerea nevoilor acestora in conformitate cu standardele si politica firmei;
Punerea in aplicare a politicilor de vanzare ale companiei;
Realizarea obiectivelor de vanzare;
Analiza pietei si monitorizarea concurentei.
Beneficii:
Pachet salarial atractiv (salariu fix+comision);
Tichete de masa;
Telefon de serviciu;
Mediu de lucru profesionist;
Cursuri de dezvoltare profesionala.
Contact: office@autoklass.ro