Consultant Vanzari autoturisme rulate

Candidatul ideal
- Studii superioare tehnice;
- Experienta in vanzari autovehicule;
- Permis auto categoria B cu experienta in condus;
- Cunostinte despre autovehicule, dorinta de a face cariera in domeniu, stabil, dorinta de perfectionare;
- Persoană determinată, imaginativa, entuziasta, adaptabila, flexibila, cu un bun spirit comercial, optimista, sociabila;
- Excelente abilitati de comunicare si de dezvoltare de relatii de calitate.
Descrierea jobului
-Prospectarea si dezvoltarea bazei de date de clienti prin contacte si intalniri, prin vanzari active in conformitate cu nevoile clientilor si cu strategia companiei;
-Cunoasterea si informarea clientilor privind configuratiile tehnice ale autovehiculelor din stoc, detalierea si explicarea avantajelor de produs / marca / stare tehnica / nr. proprietari / istoric / nivel poluare, etc;
-Promovarea atuurilor de vanzare ale companiei ca: garantie normala sau extinsa / servicii de mobilitate / trade in / buy back;
-Asigurarea permanenta a unui standard ridicat de prezentare a autovehiculelor din punct de vedere estetic si implicarea in remedierea neconformitatilor constatate;
-Prezentarea in mod profesional a autovehiculelor catre clientii sositi in locatie, dand dovada de disponibilitate, suportivitate si experienta tehnico-comerciala.
Beneficii:
- pachet salarial atractiv ( salariu fix+ comision, alte beneficii);
- mediu de lucru profesional;
- posibilitate de dezvoltare a unei cariere in domeniul auto.
Contact: office@autoklass.ro